שקוף שזה פרספקס בעידן המודרני פרספקס משמש למגוון צרכים, תוך ניצול השקיפות הטבעית של החומר ועמידותו

 

מוצרי פרספקס ומתקני תצוגה מפרספקס עשויים מחומר שמזכיר בתכונותיו את הפוליקרבונט.

 

הוא מתאים לשימושים שונים בהם גם כתחליף לזכוכית.

שמו הגנרי של הפרקספקס הוא אקריליק או זכוכית אקרילית. זהו חומר שיוצר לראשונה בשנת 1982 ושולב בתעשייה כחמש שנים לאחר מכן על ידי חברה בשם רוהם והאס.

 

החומר נפוץ ומבוקש בתעשייה משום שהוא נחשב לפלסטיק השקוף והצלול ביותר בשוק.

לאחרונה פותחה גם עדשה מגדילה העשויה מפרספקס, המהווה אלטרנטיבה לזכוכית המגדלת הקלסית. בין השימושים הראשונים להם יועד הפרספקס למכירה, אפשר למצוא גם ייצור של פריסקופים לצוללות וחלונות למטוסים.

טייסים ודיילים שראייתם נפגעה כתוצאה מפגיעה על ידי שבב של חלון מטוס העשוי פרספקס, החלימו בצורה טובה יותר מאשר אלו שנפגעו מפגיעה על ידי שבב של חלון מטוס העשוי זכוכית. פרספקס בעידן המודרני משמש למגוון צרכים. בעשורים האחרונים השימוש בחומר הפך נפוץ יותר.

השימושים השונים מנצלים, באופן טיפוסי, את השקיפות הטבעית של החומר ואת עמידותו. עיקר השימוש בחומר כיום מתמקד בייצור מוצרי פרספקס, כגון עדשות לצרכים שונים, ציפורניים מלאכותיות, צבעים, מוצרים לשימוש במכשירים רפואיים, מסכי LCD, רהיטים ועוד.

משום שקיפותו הטבעית, הפרספקס משמש גם לייצור של חלונות, מכלים ומתקני תצוגה שונים, בעיקר מהסוג שניתן למצוא במוזיאונים, בגלריות ובחללים בהם מוצגות יצירות אמנות. בין היתרונות שהפכו את החומר לנפוץ בתעשייה גם העובדה שהוא זמין ולא יקר, בהשוואה לחומרים אחרים בעלי תכונות דומות.

עו על, מתקני תצוגה מפרספקט

 

ייצור מעמדי פרספקט, פלקסיגלס, פרספקס לת

פרספקס | מוצרי פרספקס | מתקני פרספקס | עבודות פרספקס | קופסאות פרספקס​

053-9414460