מהו פרספקס?
למרות שהוא אחד החומרים הפופולריים ביותר בתעשיות שונות, רבים לא יודעים מהו שמו האמתי של הפקספקס


מאז המצאתו, בשנת 1933, בבריטניה, משמש פרספקס לייצור מוצרים בתחומי חיים שונים. השם, פרספקס, הוא למעשה שמו של המותג, אשר בבעלות החברה המובילה המייצרת את החומר, ששמה לוסייט אינטרנשיונל. שמו של החומר עצמו הוא זכוכית אקרילית, כאשר פרספקס הוא הכינוי שדבק בחומר מעצם הפופולריות של המותג המייצר. ישנם לא מעט סוגי פרספקס למכירה, אך לרובם מאפיינים עיקריים דומים: כולם עשויים פולי מתיל מתקרילט, כולם שקופים, קלים ועמידים.

אחד היתרונות המרכזיים של השימוש בפרספקס, או מתקני תצוגה מפרספקס  הוא העובדה שהחומר דומה לזכוכית אך קל יותר ממנה. כמו כן, הייצור של החומר פשוט וקל ומעצם היותו גמיש, ניתן לקפל ולעצב אותו על בקלות, על פי הצורך ובהתאם למוצר אותו מעוניינים לייצר.

הפרספקס נחשב לחומר עמיד וחזק יותר מזכוכית, שנסדקת ונשברת בקלות. בהמשך לכך הפרספקס גם בטיחותי יותר לשימוש ומחזיק מעמד למשך שנים ארוכות. תעשיות שלמות מעדיפות להשתמש בפרספקס על פני חומרים אחרים משום שהחומר גם זול יחסית מאשר זכוכית או חומרים אחרים בעלי מאפיינים דומים. גם העובדה שהחומר ניתן למחזור וידידותי לסביבה מסייעת לפופולריות שלו.

החומר בעל כושר בידוד טמפרטורה טוב יותר מאשר זה של זכוכית. הוא מגן מפני נזקי אור ויכול לסנן את קרני ה-UV שמפיצה השמש. בהמשך לכך משמש הפרספקס בתעשיות שונות בהן ייצור רכבים, ייצור צעצועים, ייצור כלי מטבח וכלי אחסון שונים, מכשירים רפואיים, מתקני תצוגה, חומרים לבניין ועוד.​

עוד על, מתקני תצוגה מפרספקט

יצור פלקסיגלס, מוצרי פרספקט

053-9414460